1 GÜN ÖNCE FOTOĞRAFÇI AYARLAYAN ÇOK GÜZEL BİR ÇİFT :)


Gizem ve Sinan bana biraz ilginç geldiler. Bize çok sevdiğim bir arkadaşımın  (düğün fotoğraflarını çektiğimiz Osman ve Gökçe çifti) fotoğraflarını görüp beğenerek geldiler. Gökçe Gizem liseden arkadaşlar ve Düğün albümlerini görüp çok beğenmişler, “bizim fotoğraflarımızı da siz çekin” diye geldiler 🙂 Ve nasıl geldiler??? Düğünden 1 (yazıyla bir) gün önce 🙂

Biz  diğer fotoğrafçılar gibi çok yoğun fotoğraf çekmekle, her günümüzün dolu olmasıyla övünen bir kafada değiliz. Bizimle çalışacak çiftlerin, gerçekten  özellikle bizimle çalışmak istiyor olmalarını ve fotoğraf tarzımızı kendilerine yakıştırıyor olmalarını tercih ediyoruz. İş övünmeye gelince; nicelikten çok niteliğe değer veriyoruz ve bu prensipte iş üretmeye çalışıyoruz.

Buluşmada konuşma ilerledikçe konu çekimin saat kaçta olacağına geldi. Gizem ve Sinan ile daha önce bu detayları konuşma fırsatımız olmadığından!!!! 😀 kendi önerim olan akşam saatlerinde yapılacak bir çekim imkansızdı. Planlarını bizim tarzımızın en önemli parçası olan akşam güneşini dikkate almadan yapmışlardı. Onlara söylediğim tek şey şu oldu: ” Gökçe ve Osman’ın fotoğraflarını beğenerek bize geldiniz ama bu şartlarda beklentilerinizi ona göre belirlemeniz lazım. Çünkü öyle fotoğraflarınız olamayacak. Sebebini söylemeye başlamamla beraber Sinan’ın Pro Pro bir Işıkçı olduğunu öğrenmem bir oldu 🙂 Sinan “Filinta” Dizisi setinde ışıkçıydı ve konuyu direk anlayarak kısa sürede bu beklenti mevzunu geçmiş oduk. çekimler sırasında gelen ekip ise zaten şahane ötesi bir görsel altyapıya sahipti. Ömer adındaki arkadaşı başka üst düzey bir dizide görüntü yönetmeni, diğer arkadaşlar hepsi setlerin tozunu yutmuş ışıktan görsellikten anlayan abiler, kardeşlerdi. çekimler sırasında ortamdaki görsel algı yüksekliğinden dolayı biraz stres olmadım değil ama sonuçta güzel bir iş ortaya çıktı. Şartlar gerektirdiğinde mutlaka elimizden gelenin en iyisini yapmaktan geri durmayız ama yine de benim elimde olsa akşam ışığında bu çekimi yapmayı tercih ederdim.

birkaç kare çiftimizin işlerini de yansıtan  pozlar çektik. belki ilerleyen zamanlarda onları da paylaşırım. Gizem işini temsil etmesi bakımından Hostes fları takıp poz verirken reflektörümüzü kullanmak da Işıkçı olan Sinan’a kalıyordu.

Bu arada Eşim Ana yurt dışında olduğundan dolayı hem 2. fotoğrafçı hem de ışık asistanım yoktu. Bu eksikliği de Seçgin Tatar kardeşimle giderdik. Reflektöre Sinan tarafından el konulan anlarda boşa çıkan Seçgin de daha rahat fotoğraf çekebildi 🙂

Gizem ve Sinan belkide bu yolda karşılaşıp karşılaşacağım en ilginç tecrübe oldu 🙂

en azından 23 saat öncesinde fotoğrafçılarını kesinleştiren bir çift olarak 🙂

İyi seyirler…

GİZEM SİNAN (19) GİZEM SİNAN (55) GİZEM SİNAN (190) GİZEM SİNAN (269) GİZEM SİNAN (379) GİZEM SİNAN (513) GİZEM SİNAN (660) GİZEM SİNAN (731)

Yorumlar

yorumlar